سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ساحل ادب
 
قالب وبلاگ

شاخص : معلمان و فرهنگیان استان قزوین طی هفته گذشته در تحصنی مسالمت‌آمیز خواستار احقاق حقوق خود شدند.

 

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، 8 دی ماه سال جاری بود که جمعی از معلمان در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور مطالبات و تقاضاهای خود را از مسئولان مطرح کردند. به دنبال این نامه واکنش‌هایی از سوی معلمان در خصوص بیان نیازها و دغدغه‌های آنان بوجود امد.

فرهنگیان استان قزوین نیز در راستای رساندن مطالبات این قشر به گوش مسئولان در برخی از مدارس استان در روزهای سه شنبه(30 دی ماه) و چهارشنبه (1 بهمن ماه) در تحصنی مسالمت آمیز و با حضور نیافتن در کلاس‌ها خواستار توجه مسئولان و پیگیری مطالبات به حق آن‌ها شدند.

معلمان و فرهنگیان استان در این تحصن با بیان دغدغه‌ها و نیازهای خویش خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر در خصوص وضعیت حقوقی و رفاهی این خانوداه بزرگ علمی و آموزشی کشور شدند.

یکی از دبیران دبیرستان‌های استان قزوین با بیان تعدادی از مشکلات موجود فرهنگیان مهم‌ترین خواسته های معلمان را چنین عنوان کرد: توجه جدی به مشکلات معیشتی خانواده فرهنگیان و میزان حقوق آن‌ها، توجه به مشکلات مدارس و کمبود سرانه پرداختی هر دانش آموز، توجه جدی به اجرای نظام رتبه بندی معلمان از سوی وزارت آموزش و پرورش و تصویب این لایحه در مجلس از جمله خواسته‌های فرهنگیان است.

یکی دیگر از معلمان استان با اشاره به مشکلات مالی جامعه معلمان اظهار کرد: یک معلم نه اضافه کاردارد، نه حق مسکن؛ و نه حق ایاب و ذهاب، نه حق مأموریت دارد و نه حق شیفت، نه بن خرید کالا دارد و نه کمک‌های غیرنقدی ماهیانه، نه پاداش آخر سال دارد و نه مانند شرکت‌های دولتی پاداش بستن حساب‌ها، نه مانند برخی از کارکنان، وام‌های چند ده میلیونی با درصدهای پایین برای خرید خودرو و آپارتمان.

رئیس جمهور هر چه سریع‌تر طرح رتبه‌بندی معلمان را اجرایی کند

وی ادامه داد: ما از رئیس جمهور خواستاریم که هر چه سریع‌تر طرح رتبه بندی معلمان قبل از پایان سال را اجرایی کنند و آن در حکم سال جاری اعمال کند.

دبیر پایه سوم یکی دیگر از دبیرستان‌های شهر قزوین اعلام کرد: خواسته ما تنها این است که تبعیض موجود در نگاه‌های مسئولان نسبت به معلمان برداشته شود. ما نه زیاده خواه هستیم و نه چیزی ماورای حقوقمان را می خواهیم.

این دبیر عنوان کرد: بهترین راه برای یک معلم آن است که از معلمی دست بردارد! چراکه با حقوق یک میلیون و 50 هزار تومان مگر می شود امور خانواده و زندگی را با توجه به رشد سرسام آور قیمت‌ها و هزینه‌های کم شکن زندگی چرخاند؟!

یکی از مدیران هنرستان‌های قزوین نیز در خصوص واکنش مسئولان استانی در قبال این اعتراضات اظهار کرد: در حال حاضر با مدیر کل آموزش و پرورش صحبت کردیم و سخنان به حق معلمان را به گوش وی و دیگر مسئولان رسانده‌ایم.

وی اعلام کرد: مدیرکل آموزش و پرورش به ما گفتند «من در حال حاضر در تهران هستم و صدای شما را به گوش وزیر آموزش و پرورش و سخنگوی دولت خواهم رساند».

 

منبع: همشاگردیها


[ چهارشنبه 93/11/1 ] [ 8:0 عصر ] [ ابوالفضل امکانی ] [ نظرات () ]

به گزارش خبرنگار  مرآت نیوز جمعی از معلمان شاهرود در اعتراض به وزارت اموزش و پرورش در عدم رتبه بندی و افزایش حقوق تحصن کردند.

این تحصن ظهر روز گذشته در محل اداره اموزش و پرورش شهرستان شاهرود انجام شد و با صحبت های مسئولین مبنی بر پیگیری خواسته های معلمان و فرهنگیان پایان یافت.

فرهنگیان و معلمان خواستار رتبه بندی خود توسط وزارت آموزش و پرورش بر اساس مدرک تحصیلی و به تبع آن افزایش حقوق می باشند.

http://www.meraatnews.comبه نقل از مرآت نیوز:


[ چهارشنبه 93/11/1 ] [ 4:0 عصر ] [ ابوالفضل امکانی ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

امکانات وب


بازدید امروز: 83
بازدید دیروز: 43
کل بازدیدها: 45062